השתלות שיניים

ד"ר טל אליהו – מה חשוב לדעת על השתלות שיניים?

טיפולי השתלות שיניים הם פתרון נפוץ וקבוע למצב של שיניים חסרות. תהליך השתלות השיניים אורך זמן ומותאם אישית למצב הפה של המטופל. תהליכי השתלות מצליחים בכ-95% מהמקרים. השיניים חוזרות לתפקד והחיוך חוזר לפנים.

מטופלים מאזור הצפון המעוניינים בפתרונות לבעיות שיניים וזקוקים לטיפולים מותאמים אישית יוכלו למצוא מרפאות שיניים בעפולה בהן יקבלו יעוץ והכוונה לטיפולי שיניים וטיפולים המבוצעים על ידי צוות מקצועי עם ניסיון רב ובמחירים משתלמים מאוד בשל המיקום הגאוגרפי ועלויות התקורה הנמוכות יותר בעיר עפולה.

השתלות שיניים

סוגי השתלים

שתלים עשויים בדרך כלל מטיטניום או מזירקוניה בעלת המראה הלבן בדומה לצבע השן. חומרים אלה אינם מעוררים תגובות כימיות בגוף ומוכרים בשל עמידותם הרבה ויכולתם לעמוד בעומסי לעיסה גבוהים.

צורות השתלים הנפוצות לשימוש הן הקונוס והצילינדר. הצורה נבחרת לפי התאמתה לתכנית הטיפול ולמטופל עצמו.

איכות השתלים משפיעה על רמת המחירים. עלות שתל איכותי תהיה 2,500 ₪ ומעלה. שתלים באיכות גבוהה יחד עם תחזוקה טובה של היגיינת הפה ובקרות של רופא השיניים יחזיקו מעמד זמן רב יותר ועתידים אף להתבטא בחסכון כספי כאשר מודדים את ההחזר על השקעה לאורך זמן.

תהליך ביצוע ההשתלה

ההשתלה מתחילה בהכנת העצם לקליטת השתלים וכניסת הברגים. הרופא יבדוק את מצבה של העצם, חוזקה וצפיפותה ובמידת הצורך יבצע פרוצדורות שונות כמו עיבוי העצם.

במיומנות רבה, כדי לא לפגוע בעצבים, הרופא יקדח חורים בעצם כדי לאפשר את החדרת השתלים. על השתלים יונח כתר זמני כדי לאפשר גדילת חניכיים בהתאם לתבנית שהכתר יוצר. לאחר מספר חודשים מניחים כתר קבוע הנראה כשן הטבעית והתהליך מסתיים. ישנם גם תהליכים קצרים יותר כגון העמסה מיידית אך אלה בעלי סיכוי הצלחה נמוכים יותר וכדאי לשקול לעומק את כדאיות התהליך.

יתרונות בהשתלת שיניים

  • השתלת השיניים מחזירה למטופל כמעט את כל כוח הלעיסה הטבעי של שיניו.
  • הפה חוזר לתפקד באופן מלא ואין צורך בפעולות שימור יומיומיות חוץ מאשר צחצוח נכון של השיניים.
  • תחושת הביטחון העצמי ותחושת האסתטיקה חוזרות ואפשר לחייך בחופשיות.

למי השתלת שיניים אינה מתאימה או בעלת סיכוי הצלחה נמוכים יותר?

  • מי שמצבו רפואי של המטופל עלול למנוע את תהליך ההשתלה, לדוגמא: מי שעבר הקרנה באזור הצוואר והראש, חולים במחלה ממארת או חולי סוכרת. במקרים אלו ייתכן ויהיה צורך בייעוץ של רופא שיניים מומחה או כירורג.
  • למי שנוטל תרופות לבריחת סידן או תרופות המדכאות את מערכת החיסון או עובר טיפול ביולוגי.
  • מי שטרם הגיע לגיל 18 לא רצוי שיבצע השתלת שיניים מאחר והעצמות עוברות שינויים ואינן בצורתן הסופית.

לסיום, מספר המלצות של מרפאת שיניים בעפולה ד"ר טל אליהו

  • לפני החלטה על תהליך השתלה בדקו את כל אפשרויות הטיפול העומדות בפניכם. מה יכול הרופא לעשות לפני ההשתלה?
  • ●       השיקול העיקרי בביצוע השתלת שיניים הוא איך להגיע לפתרון ארוך טווח, ללא סיבוכים וכאבים, בהתאם למצב השיניים והפה ובהתאם לצורך של המטופל.
  • חשוב לשמור על היגיינת הפה באופן כללי ובמיוחד באזור השתלים. מומלץ ביקור שגרתי במרפאה לבדיקה, טיפולים לניקוי אבנית וביצוע צילומים לביקורת על מצב השתלים.
  • לא כדאי להתפתות לטיפולי שיניים זולים או מהירים. בתחום השתלות שיניים לאיכות הטיפול עלות כספית לא קטנה אך היא מבטיחה שקט לאורך זמן והנאה מהשיניים ללא כאבים.

באדיבות ד"ר טל אליהו – רופא שיניים בעפולה

כתוב/כתבי תגובה