מתיחת בטן

שינוי מהבטן

מתיחת בטן הינה ניתוח נפוץ, אשר מיועד לגברים ונשים. ישנם מקרים בהם אדם סובל מעור רפוי באזור זה, מסיבות שונות, כמו למשל לאחר ירידה משמעותית במשקל, לאחר הריונות ולידות או עקב מבנה אנטומי ונטייה גנטית. במידה והמצב אינו משתפר לאחר פעילות גופנית מתאימה ותזונה נכונה, ניתן לבצע הליך מתיחת בטן, כאשר ישנן שיטות מתיחת בטן שונות.

מתיחת בטן

מתיחת בטן – מה כדאי לדעת?

כאמור מתיחת בטן זהו ניתוח נפוץ, ועבור מי שמתעניין או החליט שהוא מעוניין שניתוח מתיחת בטן, הנה כמה נקודות שחשוב לדעת:

  • האם ניתוח מתיחת הבטן הוא מסוכן או בטיחותי?

ניתוחי מתיחת בטן אלו הם ניתוחים בעלי שיעורי הצלחה ושביעות רצון גבוהים מאוד, אשר לרוב עוברים ללא סיבוכים כלל. יש לציין, כי כמו בכל תהליך כירורגי, קיימים סיכונים אשר כדאי לקחת בחשבון. יחד עם זאת, עבור מטופלים בריאים וללא גורמי סיכון מדובר בתהליך שהוא בטוח מאוד ובעל שיעור סיבוכים חמורים נמוך.

  • תוך כמה זמן מחלימים וניתן לחזור לשגרה אחרי ניתוח מתיחת בטן?

זמן ההחלמה הינו תמיד אישי ועשוי להתנות בין אדם לאדם, והוא תלוי גם בסוג הניתוח עצמו, כאמור ישנן כמה דרכים לבצע מתיחת בטן. באופן עקרוני, כבר ביום הניתוח עצמו מתאפשר למטופל/ת לעמוד, כאשר ניתן לחזור לפעילות רגילה בערך תוך שבוע מיום הניתוח, ופעילות מאומצת כמו למשל פעילות ספורטיבית ניתן לבצע לאחר כחודש.

  • הבטן חוזרת להיות שטוחה לאחר ניתוח מתיחת בטן?

בעת ניתוח מתיחת בטן בעצם מסירים את עודפי השומן והעור מאזור הבטן, כאשר הניתוח מפחית באופן משמעותי את מראה הבטן הבולטת ומעצב מחדש את קווי המתאר של הגוף, כך שהבטן מתקבלת ישרה יותר ושטוחה יותר. ישנם מקרים בהם מבצעים מתיחת בטן גדולה, אז ניתן להדק את שרירי הבטן ובכך הופכים את הבטן לשטוחה ומתוחה יותר בצורה מאוד משמעותית.

לסיכום, מתיחת בטן הינו ניתוח אשר מתאים לרבים, והוא בעל סיכויי הצלחה ושביעות רצון גבוהים מאוד, עם רמת סיכון נמוכה. מומלץ מאוד לפנות אל רופא מנתח מוסמך, מנוסה ובעל שם ומוניטין.

כתוב/כתבי תגובה