לול לתינוק – כן? לא? אולי?

האם כדאי לרכוש לול לתינוק בגיל הלידה? ובכן, הלול אינו נחשב למוצר חובה עבור משפחות עם תינוקות רכים, אולם הצורך בו עולה ככל שהתינוק גדל ומתפתח. כל עוד התינוק עדיין אינו זוחל, לא כדאי לסגור אותו בתוך הלול – שהייה ממושכת בו אינה מומלצת לתינוקות רכים. אם להורים יש צורך לעזוב את התינוק לבד ולא רוצים להניח אותו במיטה, תמיד אפשר למקם אותו על השטיח או על השמיכה, אלא אם כן יש בבית בעל חיים או ילד קטן נוסף, אשר עלול לפגוע בתינוק ללא כוונה, מתוך סקרנות ורצון לקרבה. ייתכן כי עבור המשפחות עם בעלי חיים או ילדים קטנים נוספים, לול יכול לשמש כאמצעי הגנה אופטימלי כבר מהימים הראשונים של התינוק בבית.

ברוב המשפחות הצורך בלול מתעורר כאשר התינוק מתחיל לזוז, בגיל שישה – תשעה חודשים, בשלב זה  כבר אי אפשר להשאיר אותו לבד ללא הגנה. השימוש בלול נחוץ לא רק לשמירה על התינוק בזמן שאין מי שיפקח עליו. הלול שמצויד בגלגלים ויכול לזוז לכל מקום בבית, מאפשר  להורים עייפים לקחת פסק זמן כדי להתפנות למשימות דחופות, בלי לאבד קשר עין עם התינוק. ומה עושים אם הפעוט משתעמם בלול ומתחיל לבכות כל פעם שמנסים להניח אותו בפנים?  כדי לגרום לתינוק ליהנות משהיה בלול, אפשר לתלות בו מובייל או צעצוע. כדי שהילד ירגיש בו נוח ונעים, על רצפת הלול מומלץ להניח מזרן, רצוי אורתופדי, או שמיכה וכיסוי שעוונית.

לול לתינוק – מגוון הסוגים

בחנויות למוצרי ילדים מוצעים כיום שלושה סוגי לולים לתינוק: הלול מפלסטיק, לול עץ ולול קמפינג. לכל אחד מסוגים אלה יש יתרונות וחסרונות משלהם. בקניית המוצר, חשוב לוודא שהדגם הנבחר הינו בטיחותי, חזק ויציב ושכל החלקים בו מחוברים היטב.

לולים מפלסטיק הם הבחירה הפופולארית ביותר בקרב משפחות עם ילדים צעירים. לולים אלה נחשבים לחסכוניים ופרקטיים בין כל הסוגים. רוב הדגמים ניתנים לקיפול ולכן תופסים יחסית מעט מקום במצב מקופל. לול מפלסטיק שוקל מעט וקל לנווט אותו בחדרי הבית.

הדגמים מעץ נמכרים במחיר גבוה יותר מזה של פלסטיק, אך הם גם עמידים יותר לאורך הזמן. בין שלל לולי עץ המוצעים בחנויות, ניתן למצוא דגמים בעלי מנגנון קיפול יעיל ומהיר. בניגוד ללול מפלסטיק, לדגם מעץ יש מראה אסתטי וטבעי.

לול קמפינג עשוי משלד מתכת קל עם כיסוי בד. הסוג הזה מאופיין במשקל קל במיוחד ומידותיו קטנות במצב מקופל. לרוב, משתמשים בלול הזה כאשר יוצאים לטיול קמפינג או מתארחים מחוץ לבית.

לול לתינוק – למידע נוסף

כתוב/כתבי תגובה