הגדלת חזה

הגדלת חזה – אז והיום

הגדלת החזה המתועדת הראשונה התרחשה כבר לפני מעל ממאה וחמישים שנה. בעולם בו אנו חיים, אידאל היופי משתנה בקיצוניות כל הזמן. אם בימי קדם שדיים גדולים היו סמל פוריות, מאוחר יותר, בתקופת הרנסנס אידאל היופי היה נשים מלאות בעלות חזה קטן ובשנות ה -80 הגיעו לשיאו אידאל היופי המעודד רזון קיצוני וחזה קטן מאוד.

הגדלת חזה

פותרים בעיות בעזרת ניתוח

מגוון ניתוחי חזה נועדו לפתור סוגים שונים של בעיות, כמו למשל ניתוח לשחזור שד לאחר מחלת הסרטן, הקטנת חזה גדול וכבד, תיקון א-סימטריה, הרמת חזה והגדלת חזה קטן. כיום, ניתוח הגדלת חזה עם שתלי סיליקון הוא הנפוץ ביותר.

כיום עשויים שתלי סיליקון מחומר חדש הנקרא "סיליקיום". מדובר בחומר דמוי ג'ל, והוא אינו נוזלי לחלוטין כפי שהיה בעבר. בנוסף קיימים גם שתלים אנטומיים, לפי צורת גוף ספציפית והם נועדו להתאים את צורת השד למבנה הגוף. כיום יש מגוון אפשרויות, וכל אחת בוחרת ומתאימה את ההליך לדרישותיה, לציפיותיה ולגופה.

לפני ניתוח

עוד טרם לניתוח עצמו יש לקבל החלטה, בעזרת המנתח הנבחר, איזה הליך הכי מתאים לך לעבור, ולהחליט על נפח, מראה ומבנה שאת רוצה. המנתח יוודא שאת מבינה את הסיכונים ואת ההשלכות של הניתוח.

הגדלת חזה כיום

השתלים כיום נחשבים בטוחים מאוד. נשים רבות עוברות ניתוחים אלו מדי שנה ברחבי העולם. הניתוח לא מפריע להנקה, אינו גורם לסרטן השד או מונע זיהויו, כאשר רבות מן הנשים מדווחות על שיפור בדימוי הגוף ובביטחון העצמי. יש לציין כי השתלים אינם משתנים אך הגוף משתנה, ולכן ייתכן צורך להחליף שתלים לאחר 15 שנים בערך, זאת על מנת להתאים את צורתו ומיקומו של החזה אל השינויים שהתרחשו בגופה של המטופלת.

כתוב/כתבי תגובה