מה זה יבלת ויראלית?

יבלת ויראלית היא יבלת שיכולה להציק מאד, ולהכאיב באזורים שונים בגוף, ולכן חשוב לטפל ביבלת כמה שיותר מוקדם ומהר על מנת שהוא לא תכאב ותחזור. אבל ממה נגרמת היבלת ואיך מטפלים? כל התשובות בהמשך.

יבלת ויראלית נגרמת בשל זיהומים בעור והיא יבלת שמופיעה בעיקר אצל בני נוער ומבוגרים. היבלות הוויראליות לא נחשבות מסוכנות במיוחד, אבל הן מציקות מאד ולכן כדאי לטפל בהן ויפה שעה אחת קודם.

כיצד תוכלו לדעת אם יש לכם יבלת כזאת?

יבלת מסוג זה נראית בדרך כלל על חלקים שונים של הגוף ביניהם: הרגליים והידיים. היבלות יראו כפגם אסתטי מעיק, והן לעיתים יכולות להופיע גם מתחת לציפורנים הידיים או הרגליים. יבלות כאלה יכולות גם להופיע בפנים, אך אם לא מתעסקים בהן בצורה שאינה מקצועית או רפואית – הן יכולות לעבור לבד.

מה גורם ליבלות ויראליות?

יבלות הן מחלת עור מדבקת שנגרמות בעיקר על ידי הדבקה וזיהומים נגיפיים. יבלות בקרב בני נועד למשל, עלולות לעבור דרך מגע. בנוסף, חשוב לדעת כי יבלות אלה אינן יכולות להופיע באברי מין, וזאת משום שיבלות באברי המין שייכות לנגיפי פפילומה, והן דורשות בדיקה גניקולוגית או של רופא עור ומין.

הימנעות מיבלות

כדי להימנע מיבלות ויראליות מומלץ לנסות להימנע עד כמה שניתן ממגע עם אנשים שיש להם יבלות מסוג זה. עם זאת חשוב לדעת שקשה לא להדבק ביבלות, משום שהנגיף שגורם ליבלת נישא באוויר.

אז כיצד מטפלים ביבלות בצורה טובה?

על מנת לטפל ביבלת ניתן לגשת לפארמים השונים על מנת לקבל משחות שעוזרות להעביר את היבלת. עוד מומלץ לגשת כמה שיותר מוקדם לרופא העור על מנת לקבל תרופות מרשם שגם יהיו זולות יותר ובמרבית המקרים יהיו גם מועילות יותר.

בנוסף ניתן לטפל ביבלת דרך הרפואה המשלימה שעוזרת להפטר מיבלות דרך מרקחות שונות. רופא העור יכול גם לטפל ביבלת באמצעות ריסוס חנקן נוזלי וזאת במקרים שהיבלת אינה חולפת לאחר הטיפולים האמורים.

כתוב/כתבי תגובה