לימודי שחייה

טיפול וואטסו והיתרונות שלו

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים, מבוגרים וילדים, עוברים טיפולי וואסטו, טיפולי הרפיה במים. טיפולים אלו נחשבים למקבילה של טיפולי פיזיותרפיה, עם הבדל אחד מהותי, להבדיל מטיפולים אלו שמתבצעים על מיטה או על מזרון, הרי שטיפולי וואטסו נערכים במים, והם למעשה נחשבים לחלק מטיפולים הידרותרפיה.

טיפולי וואסטו פותחו בשנות השמונים, על ידי הרולד דאל, אשר עסק בטיפולי שיאצו ולקח אלמנטים מטיפולים אלו לתוך הגישה של טיפולי פיזיותרפיה במים. המטרה היתה שבאמצעות שילוב של מים עם תרגילי הרפיה שונים, אפשר להרגיע את הגוף, לתרגל נשימה רגועה ועמוקה, ובכך לשחרר כאבים בשרירים, להקל ולהגדיל את טווח התנועה, כמו כן הטיפולים עזרו לחזק רקמות חלשות בגוף ולשחרר שרירים תפוסים.

כיום אנחנו יכולים למצוא טיפול וואטסו במרכז ובמקומות אחרים בארץ, טיפולים אלו נערכים בבריכות ציבוריות וכן בבריכות פרטיות אצל מטפלים אשר מבצעים טיפולים בבית הפציינטים או בבית שלהם.

לפני שניגע ביתרונות של טיפולי וואטסו ולמי הם יכולים להיות טובים, חשוב לומר, יש לגשת אל טיפולי וואטסו במרכז או בכל מקום אחר, רק אצל מטופלים מוסמכים אשר עברו הכשרה, כמו כן, רצוי מאוד לבצע את הטיפולים אחרי שמקבלים הפנייה מרופא או אישור שאכן הטיפולים לא יכולים לגרום נזק לגוף. יש מקרים בהם נדרש טיפול יותר עמוק או שהטיפול עצמו לא בהכרח יכול לעזור, לכן חשוב להקפיד על ביצוע ההוראות, על מנת שהמצב לא יחמיר.

מה היתרונות של טיפול וואטסו

לטיפול זה יש יתרונות הן בצד הפיזיולוגי והן בצד הנפשי. בצד הפיזיולוגי, כמו שציינו קודם לכן, טיפולי וואטסו מאפשר לשחרר שרירים כואבים, הוא מאפשר לחזק רקמות חלשות, להתמודד עם כאבים בגוף, בין אם זה ברגליים, עמוד השדרה, כתפיים, ואזורים אחרים, אשר אנחנו נוהגים לבצע בהן תנועות אשר יכולות לגרום לנו לכאבים או לפציעות שונות.

מבחינה פיזיולוגית, הרי שטיפולי וואטסו יכולים לעזור לנו גם בכל מה שקשור לנשימה. מאחר ומדובר בתהליך טיפול איטי ורגוע, הרי שבמהלכו אנחנו לומדים כיצד לנשום בצורה נכונה, רגועה, מבלי להעמיד על הגוף.

מבחינה נפשית, הרי שהשילוב של אלמנטים מתוך התחום של שיאצו לצד העבודה במים, עוזרת לנו לשחרר כאבים, מתחים ולחצים שנמצאים עמוק בתוכנו. היכולת שלנו לעבוד בצורה גמישה וחופשית עם הגוף, משחררת אותנו גם מבחינה נפשית ולא רק פיזית.

טיפולי וואטסו — למי הם הטובים?

כאמור, אנחנו יכולים למצוא מוקדים של טיפולי וואטסו במרכז, אליהם מגיעים מבוגרים וילדים, גברים ונשים.

הטיפולים מתאימים לאנשים שמתמודדים עם פציעות וחבלות שונות, נשים בהריון, ספורטאים וספורטאיות שיש עליהם עומסים גדולים, ילדים שעברו פציעות או תאונות, וכן אנחנו יודעים שהטיפול יכול לעזור מאוד לאנשים, ובפרט ילדים, שנמצאים במצב של לחץ, חרדה או מתמודדים עם מצבים נפשיים אחרים.

כתוב/כתבי תגובה