פריצת דיסק בצבא

5 סעיפים עיקריים עליהם ניתן לתבוע את משרד הביטחון

אם נפגעתם במהלך השירות הצבאי שלכם, עליכם לדעת שאולי תהיו זכאים לקבל פיצוי כספי. איזה פיצוי ניתן לקבל במקרים שחוויתם פגיעה בצבא, ומה בדיוק יהיה עליכם לעשות על מנת שתוכלו לקבל את הפיצויים?

הנה 5 סעיפים עיקריים עליהם ניתן לתבוע את משרד הביטחון.

אסטמה

ניתן לתבוע את הצבא בגין אסטמה, או אז יש להגיש תביעה נגד משרד הביטחון. כאן מדובר במשרתים אשר חלו באסטמה במהלך שירותם הצבאי או שלחילופין מחלת האסטמה שלהם הוחמרה במהלך השירות.

במקרים הללו קיים סיכוי שמשרד הביטחון יכיר בהם והם יהיו זכאים לאחוזי נכות משמעותיים.

קרעים ברצועה הצולבת במהלך השירות

אלה הן פגיעות נפוצות, מדובר בפגיעה בברך אחת או שתיהן, מה שאופייני לחיילים קרביים. לכן רבים מהם ובעקבות הפעילות הגיעו למצב של קרעים ברצועה צולבת זאת בשל התנאים במהלך השירות.

סוכרת

לעיתים מתפרצת סוכרת, זה יכול לקרוא בשל לחצים נפשיים אותם חווים לא מעט חיילים, וגם בשל טראומות גופניות. אם מתפרצת סוכרת בשל מצב נפשי או שקיימת טראומה, זה הזמן להגיש ובאמצעות עו"ד תביעה כנגד משרד הביטחון בכדי לקבל הכרה, פיצויים ואף טיפול רפואי.

פריצת דיסק

לא מעט חיילים וגם חיילות מועדים לסבול מפריצת דיסק בצבא, גם כאן מדובר בחיילים קרביים, ואין מדובר רק בפריצת דיסק אלא גם בלט דיסק וכאבי גב חזקים באזור הגב התחתון. גם במקרים הללו מומלץ לתבוע את משרד הביטחון.

פיברומיאלגיה

לא כולם מודעים לכך, אולם פיברומיאלגיה זו מחלה הגורמת לכאבים עזים ובנוסף קיים מצב של עייפות קשה, אולי כרונית. גם במקרים הללו יש לפנות לעו"ד העוסק במיוחד בתחום זה, בעזרתו ייתכן כי אתם זכאים לקבל אחוזי נכות ופיצויים.

כתוב/כתבי תגובה