איך מרכז רפואי יכול לעזור לכם היכן שבית חולים לא?

בית חולים ציבורי אמור לטפל בכמויות גדולות של אנשים, בעוד מרכז רפואי מתמחה בתחומים ספציפיים. היתרון הזה ועוד שורה ארוכה של מאפיינים מיוחדים עשויים לגרום להבדל משמעותי באופי הטיפול ובשביעות הרצון שלכם מהתוצאה

ההבדלים בין בית חולים ציבורי לבין מרכז רפואי צריכים להיות ברורים לכל מי שמתכנן לעבור בקרוב טיפול רפואי מסוים. למרות שחשוב לבחון כל מקרה לגופו ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות, יש לפחות מספר מקומות שבהם המרכז יכול לעזור לכם ובית החולים לא:

א. במקרה של טיפול דחוף – למרכז עם תחומי התמחות ספציפיים יש את היכולת לסייע לכם במקרים של טיפול דחוף. הסיבה לכך היא כמות הקצאות גדולה יותר, שמאפשרת למרכז לגייס את אנשי המקצוע הטובים ביותר שעל הפרק. ההבדל הוא לא רק בכמות אלא גם באיכות, ולכן במקרה של טיפול דחוף מסוגלים במרכז לספק תנאים שבית חולים ציבורי לא יכול לעמוד בהם.

ב. בסיטואציות מורכבות במיוחד – במרכזים שונים ברחבי הארץ יש מתקנים מתקדמים מאוד שמיועדים לטיפולים רפואיים. מתקנים אלו הם לא חלק מבתי חולים ציבוריים בגלל שיקולי תקציב. בנוסף, בבית חולים ציבורי ערוכים לטפל בכמות גדולה של חולים ומטופלים בעת ובעונה אחת, בעוד במרכז ייעודי מקצים את הציוד לטובת קהל יעד מצומצם יותר.

ג. בנגישות לפני ואחרי הטיפול הרפואי – הנגישות היא אספקט חשוב בשביעות הרצון של המטופל. בעוד בתי חולים ציבוריים מפוזרים ברחבי הארץ משיקולים אסטרטגיים, למרכזים שמציעים שירותים רפואיים יש גם שיקולים פרטיים נוספים. שיקולים אלו מעודדים פריסה נוחה של מתקנים רפואיים ליד מרכזי הערים ובפריפריה. המשמעות בפועל היא נגישות נוחה למרכז ואפשרות להגיע לביקורת, לטיפול או לייעוץ ללא צורך במאמץ מיוחד.רשלנות רפואית

כך תדעו איזה סוג שירות מציעים במרכז רפואי

מרכז פרטי שבו ניתנים שירותים רפואיים על ידי מומחים במגוון רחב של תחומים וברמה מקצועית גבוהה מציע מטבע הדברים יתרונות שאי אפשר להשיג בבית חולים ציבורי. מצד שני, עליכם לדעת איך לבחור אותו. לא כל מרכז מציע שירותים דומים ויש מקומות שבהם מתמחים בענף ספציפי שעולה בקנה אחד עם הצרכים הרפואיים שלכם.

כדאי ליצור קשר עם נציגי המשרד ולאסוף מידע באמצעות אתרי האינטרנט שעוסקים בתחום. אפשר להשוות בין המרכזים לפי תחומי התמחות, גודל הצוות, ניסיון בטיפולים קודמים והמלצות של מטופלים.

רצוי גם לתאם פגישת היכרות עם נציגי המשרד ולהתרשם מהם ברמה האישית. באותה הזדמנות אפשר לראות את המתקנים שיש במשרד, את חדרי ההתאוששות ואת חדרי הניתוח. בדרך כלל גם מציעים למטופלי המרכזים סיורים מודרכים, שתפקידם להקל על החששות והלחצים. כל אלו הם חלק חשוב ברשימת היתרונות של המרכז והם לא קיימים בבית חולים.

כתוב/כתבי תגובה