קנאביס רפואי זנים – איך בוחרים מה נכון לנו?

כל מי שבקי ולו במעט בתחום הקנאביס הרפואי יודע, שאפשר למצוא סוגים שונים של זנים בהם ניתן להשתמש. מדובר על זנים שכל אחד מהם יוצר השפעה אחרת על הגוף ובכלל על התחושה.

באופן טבעי, כל אחד זקוק לזן מסוים של קנאביס רפואי זנים. לא כל הזנים מתאימים לכל אחד. בישראל כיום מגדלים שורה ארוכה של זנים, כיצד ביחד איתם גם מיובאים זנים שונים מחו"ל, אשר זוכים לפופולאריות רבה בקרב חולים אשר צורכים קנאביס רפואי.

לפני שנסביר איך בוחרים מה נכון, חשוב להדגיש, שמלבד החשיבות של השפעת החומר על הגוף, הרי שיש גם משמעות להיבטים אחרים, למשל עלויות, וכן סוג קטגוריה. כפי שאנחנו יודעים, ישנם סוגים שונים של קטגוריות לכל סוג קנאביס, והיא משפיעה על חוזק החומר וכמות ה-THC אשר נמצא בתוכו. רצוי מאוד לפני שמתחילים להשתמש, ללמוד על הנושא מעט וכך אפשר יהיה לדעת מה נכון לשימוש, מה יכול להתאים לנו.

 

כיצד בוחרים איזה סוג יכול להתאים לנו?

בעיקרון, הבחירה צריכה להתבצע על פי סוג החומר וההשפעה שלו על הגוף. אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע, כולל רופאים שמסדירים לנו אישור לכך. הם ידעו לספק לנו מידע, איזה קנאביס הוא מרגיע יותר, איזה קנאביס יכול לעזור לנו להתמודד עם בעיות שונות שאנחנו חווים במהלך המחלה או הטיפולים, אילו תופעות לוואי יכולות להיות לחומר ועוד.

אנחנו צריכים גם להתייחס לשאלת המינון. כמה חומר אנחנו צריכים לצרוך ובאיזו צורה, בשביל שנוכל באמת להרגיש אותו. בהתאם, אנחנו צריכים להתייחס גם לשאלת העלויות והאיכות. כך נוכל לדעת איזו כמות נצטרך לצרוך והאם זה משתלם לנו להשתמש בחומר זה.

כתוב/כתבי תגובה