תחושת הביטחון שקריאת תהילים תעניק לכם

קורס מדריכי רכיבה טיפולית

 

משמעותה של רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא תחום שמשלב גם את הפן הרפואי וגם את הפן החינוכי, שלאלה כמובן נכלל הפן הספורטיבי. רכיבה טיפולית נעשית על ידי מדריך מוסמך בלבד ועוזרת לילד בטיפול כך שלא מרגיש שהוא בטיפול וכך אינו נרתע ממנו. הרכיבה על הסוס מספקת למטופל שרוכב עליו משוב חיצוני שמחזק אותו מבחינה פנימית וכך מוביל לשינוי המתבקש. קורס מדריכי רכיבה טיפולית מכשיר אנשים לטפל בעזרת הסוסים את המטופלים וכולל בתוכו מגוון נושאים מהותיים לצורך השלמת המשימה. הרכיבה הטיפולית מתאימה גם לנכויות פיזיות למטרות שיקום וגם לבעלי קשיים רגשיים וחברתיים.

קורס מדריכי רכיבה טיפולית

  • קורס מדריכי רכיבה טיפולית מתאים לסטודנטים שמעוניינים בהענקת סיוע למטופלים כדי לעזור להם בקשיים השונים אליהם הם נקלעים במסגרת טיפולית ומלמדת. לצוות שמעביר את הקורס ניסיון רב ברכיבה טיפולית והתכנים התיאורטיים והמעשיים עוברים בהנאה ובלמידה בלתי נגמרת ומרתקת לא פחות.
  • הקורס כולל התנסות כסייסים כחובה להכשרה בקורס. ללא הכשרה זו לא יוכל המדריך העתידי לעבוד עם הסוסים עצמם. בין היתר ישנם תכנים תיאורטיים כמו הכרת האוכלוסייה שמגיעה לטיפול, לימודים על אנטומיה ופיזיולוגיה, פיזיותרפיה, עבודה קבוצתית, ריפוי ועיסוק וכמובן עזרה ראשונה לכל מקרה שיכול לקרות במהלך הרכיבה.
  • במהלך הקורס נלמדים גם כלי העבודה לטיפול אפקטיבי ולסיטואציות מסוימות שעלולות לקרות כמו סירוב של ילד לפעילת כלשהי, בעיה מקצועית או בטיחותית.
  • לאחר ההכשרה ישנו סטאז' מקצועי שכולל עבודה בצוות ומבט פרקטי יותר על מהלך העבודה והשגרה שכלולה בה, בה נחשפים הסטודנטים למגוון הרחב של מקרים שעלולים לקרות בזמן העבודה עצמה. זהו שלב חשוב ביותר בלמידה והוא זה שנותן את החותם הסופי להכשרה הטובה ביותר שיכול לקבל הסטודנט.

אלו תכונות אופי דורש קורס מדריכי רכיבה טיפולית?

קורס רכיבה טיפולית דורש מקצועיות רבה מהסטודנטים כיוון שהעבודה עם הילדים המטופלים רגישה ויסודית. עם זאת, ישנן תכונות אופי רבות שנדרשות כמו סבלנות ואכפתיות. לא מדובר על עבודה שגרתית או עבודה עם מכונות, מדובר על עבודה שכוללת בעלי חיים וכמובן הילדים עצמם שמגיעים מאוכלוסייה רגישה ופגיעה. צריך להיות אכפתי וסבלני בכל רגע גם כאשר שגרת העבודה ארוכה ומייגעת.

רוצים פרטים על קורס מדריכי רכיבה טיפולית ב"רטורנו"? לחצו כאן

כתוב/כתבי תגובה