רשלנות רפואית

מקרים נפוצים של רשלנות רפואית

בשנים האחרונות חלה מגמת עליה בשיעור תביעות על רשלנות רפואית כנגד מרפאות פרטיות, ציבוריות, בתי חולים, קופות חולים וכו'. מרפאות ומוסדות רפואיים מחזיקים אנשי צוות שונים אשר חשופים לתביעות בגין רשלנות רפואית, בין אם אלו רופאים, אחיות, מנתחים, אנשי מעבדה, טכנאים ולמעשה כל בעל מקצוע הנותן שירות רפואי. רק לסבר את האוזן, רשלנות רפואית היא סטייה מהנורמה במהלך טיפול או מתן ייעוץ שהביאו לידי נזק פיזי או נפשי למטופל. התביעות בגין רשלנות רפואית הן המורכבות ביותר ביחס לתביעות אחרות, מכיוון שעל המטופל להוכיח כי נגרם לו נזק כתוצאה מרשלנותו של המטפל.

לרשלנות רפואית יש פנים רבות, אולם ישנם כמה מקרים נפוצים שעליהם אנו שומעים לא מעט בתקשורת או מקרובים. אז בואו נראה:

הקליקו לכל המקרים בהרחבה

רשלנות רפואית בהיריון

כל אישה הריונית עוברת בדיקות רבות במהלך תקופת ההיריון, בין אם אלו בדיקות דם, המסת סוכר, שקיפות עורפית ועוד כהנה וכהנה. חשוב לציין כי כל טעות באבחון או מתן טיפול שאינו נכון ואפילו פיענוח שגוי של תוצאות הבדיקה יכולים לגרום לאם ולעוברה נזקים גדולים ולכן רשלנות רפואית בהיריון היא נפוצה.

רשלנות רפואית בטיפולי אסתטיקה

תחום האסתטיקה הולך ומתפתח ולזירה נכנסים טיפולים חדשניים המאפשרים לכל אחד לשנות את המראה החיצוני שלו באמצעות ניתוחים וטיפולים שונים. בדומה לכל טיפול או ניתוח אחר גם בתחום זה אנו שומעים על לא מעט מקרים של רשלנות רפואית כמו – הגדלת חזה אשר גרמה למטופלת לזיהומים, מתיחת פנים שגרמה למטופל לצלקות ועוד מיני רבים.

רשלנות רפואית ברפואת שיניים

רפואת שיניים כוללת תחומים רבים, בין אם אלו טיפולים חיוניים לבריאות השיניים או מיני טיפולים אסתטיים שונים. רשלנות רפואית בתחום זה יכולה להיגרם עקב מקרים רבים כמו – מתן טיפול שאינו נכון, אבחון שגוי, פענוח לא נכון של בדיקות וצילומי רנטגן ועוד מיני מקרים נוספים שיכולים לגרום למטופל לנזקים פיזיים ואסתטיים.

מתן טיפול שגוי או שאינו נכון

ישנם טיפולי מסוימים או תרופות מסוימות אותם לא ניתן לתת לכל מטופל, אם זה בשל רגישות מסוימת או בשל עברו הרפואי. אי בירור מקיף של עברו הרפואי של המטופל לרוב גורם לבעיות אלו שיכולות לגרום לנזק עצום למטופל. לדוגמא – מתן גלולות לנשים הסובלות מקרישיות בדם יכולות לגרום להן לנזקים גופניים.

אם כך, נראה כי יש לא מעט מקרים של רשלנות רפואית שניתן לתבוע בגינה פיצויים כספיים. אולם, חשוב להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום רשלנות רפואית כדי להוכיח את המקרה בצורה נכונה בבית משפט.

 

כתוב/כתבי תגובה