מה תלמדו בסדנה זוגית?

סדנה זוגית טובה לכל בני זוג, אבל חשובה מאוד כאשר מערכת היחסים הופכת למשעממת ועלולה לדעוך. סדנה כזאת מחדדת נושאים שונים הנמצאים כל העת ברקע ומנחה לגבי דרכים להתנהלות. בני זוג המגיעים עם רצון לשמוע ולהפנים יכולים ללמוד רבות ובסופו של דבר להעמיק את הקשר ביניהם. החשיבות שלה היא בכך שהמנחה הינו מקצועי ומנוסה מאוד, מגיע מבחוץ ורואה את הדברים בפרספקטיבה אחרת. העצות שהוא נותן חפות משיקולים ורגישויות הקיימים אצל בני הזוג השקועים בעולם הפנימי וניזונים ממה שקורה בו. עצות המגיעות ממקום אחר מעוררות מחשבות חדשות.

נושאים חשובים

בסדנה לזוגיות תלמדו נושאים חשובים העומדים במרכז חייכם. איך לשפר תקשורת זוגית, מה חשיבות התקשורת הבין אישית, ההקשבה, ההפנמה של הנושאים והדברים המציקים לבני הזוג, איך להתנהל מולו, איך להביע אמפטיה לצרכיו, מה כדאי לעשות כדי לפנק אותו ועוד. יינתנו הדרכות והמלצות על הדרכים שיש לנהוג ולבצע, על האפשרויות הקיימות ועוד. מדובר על פעולות שאינן בהכרח חייבות להיות גרנדיוזיות ומורכבות אלא כאלו ניתנות לביצוע על בסיס קבוע ויומי. כמובן, שיודגשו גם נושאי הפינוקים ההדדיים הנדרשים בעת אירועים חשובים בחיי בן הזוג.

כלים להתנהלות

בני זוג יקבלו במהלך המפגשים כלים חדשים לעבודה משותפת, להעצמת הקשר והקשב הזוגי. כלים אלו עשויים לעזור בשגרה על ידי שימוש יום יומי בהם. הם נדרשים ביותר בעת שמשברים עומדים בפתח. כל אחד יכול להשתמש בהם להידברות, להצניע ולהוריד מתחים וכדומה. סדנה זוגית תורמת מאוד בעקיפין/במישרין להתחדשות התשוקה בין בני הזוג ובכך מחזקת אף יותר את הקשר הקיים. מומלץ להגיע למפגשים אצל מומחית בעלת מוניטין בתחום. ניתן גם להגיע לסדנאות ארוכות המשלבות בהם שיחות ופינוקים שונים. סדנה זוגית באמצע החיים או בעת שצריך אותה נחוצה מאוד.

 

כתוב/כתבי תגובה