טיפול ממוקד

הילינג אנרגטי

הילינג אנרגטי

אחת משיטות הטיפול הקיימות היא שיטת טיפול בשם הילינג אנרגטי. מדובר על שיטה בה עושים שימוש באנרגיה טבעית. האנרגיה הזו עשויה לנבוע מתוכנו. כמו שמתרחש ברגע בו אנחנו מחבקים מישהו, והכאב שבתוכנו מתפוגג לו. באותה מידה אנו יכולים לקבל גם אנרגיה חיצונית. ההילינג האנרגטי נוטה לעשות שימוש במקורות אנרגיה שאינם מוגבלים. לדוגמה, אוויר ואור השמש. או במקור הכוחות המכונה הרוח הגדולה, שאנחנו מכירים אותה בשם אלוקות.

התפיסה של השיטה

מדובר על שיטה שרואה את האדם כבנוי מרבדים נסתרים שלא נראים לעין. פעמים עושים שימוש במונחים הילה, גוף רוחני, גוף אסטרלי וכדומה. ההנחה שעומדת מאחורי הגישה הטיפולית הזו טוענת כי לרבדים השונים שבגופנו יש השפעה אחד על השני. והריפוי נוצר כאשר מטפלים ברבדים הללו של האדם.

האם זו הגישה המתאימה לי?

חשוב להבין כי יש מגוון שיטות טיפוליות בתחום הנפש. ישנן גישות המתאימות לפלח אוכלוסיה מסוים (למשל טיפול נפשי לדתיים, טיפול לנשים, טיפול לזוגות), אך יש לזכור שעבור כל אדם יש להתאים בצורה מדויקת היטב את הטיפול הנכון שיוכל להועיל לו. וזאת מתוך הבנה לאופיו ולתכונות שמייחדות אותו. כמו כן חשוב מאוד להבין כי הגישה הטיפולית בה עושים שימוש תיבחר לפי נקות הקושי מולה האדם מתמודד.

אי אפשר לקבוע בצורה נחרצת מהו הטיפול המומלץ עבור כל קושי או אתגר. לפי הנתונים האישיים, תנאי החיים, מרקם האופי ואופי הבעיה יומלץ על טיפול מתאים.

להכיר ברבדים בלתי נראים

יש אנשים שמאמינים במה שעיניהם רואות. הללו מתקשים לקבל מציאויות שאינן נראות לעין. לדידם החיים שטחיים ואינם מכילים מה שלא רואים. אבל מציאות החיים מורכבת מאוד, וכל אדם מכיל בתוכו רבדים וחלקים עמוקים מאוד שמשפיעים בצורה ישירה על החיים שלו.

אמנם במקרים רבים אנחנו לא מודעים ולא מבינים מה גורם לנו לחוש תחושות מסוימות. כמו כן אנחנו מנהלים את החיים שלנו בלי לזהות מהו המניע שגורם לנו לפעול כך או אחרת. באמצעות טיפול דינמי ממוקד ונכון לנו אישית נוכל לדייק את מהלך החיים שלנו, ולהעמיק במה שמתרחש בתוכנו, מתחת לפני השטח. נזהה מהם הרגשות שלנו, מה מנהל אותנו בחיים, ונלמד כיצד לשפר את איכות החיים שלנו.

כתוב/כתבי תגובה