גמילה מהנקה - איך עושים את זה

גמילה מהנקה – איך עושים את זה

תשעה חודשים ממתינים הורים נרגשים עד אשר הם יכולים לפגוש וללטף את התינוק החדש שלהם, ורק אז הם מתחילים להבין כי עובר בבטן הוא לגמרי סיפור שונה מתינוק שבו צריכים לטפל. נשים רבות מתלבטות האם לניק א לבציע אוכל מתמ"ל, וגם לאחר שאין כל התלבטות ואמא רוצה בכל מאודה להיניק, עדיין מדובר בתהליך שאינו פשוט בו היא לומדת כיצד למקם את התינוק ליניקה נכונה דבר שיכול להיות די מתסכל.

אולם, לאחר שכבר מניקים בהצלחה ובהנאה רבה, איך בדיוק מסיימים את השלב הזה? אימהות רבות מטפסות במעלה ההר הזה של גידול ילדים, ולומדות שלב אחר שלב בלמידה אישית וקבוצתית באמצעות פורום הריון כיצד יש בתינוק שלהן לטפל.

מורידים את תדירות ההנקה

באופן די טבעי בין אם נרצה בכך או לא ההנקה הופכת להיות פחותה בתדירות שלה עם הצמיחה של התינוק ועם המעבר של האם למקום העבודה לאחר שחופשת הלידה כבר הסתיימה. הורים רבים מציעים לתינוק גם את האפשרות של האכלה מבקבוק לאחר שתהליך ההנקה כבר מבוסס היטב, ובכך גם האב יכול לבצע האכלה כאשר האם שואבת מראש חלב ומניחה במקרר/מקפיא. אצל כל הורה הקצב הזה של השינוי הוא אחר וכך גם אצל כל תינוק, ולכן צריכים לשמור על גמישות ולגוון את אמצעי ההאכלה ככל שהתינוק כבר גדל.

לשלב אמצעי האכלה שונה

כאמור, הילדים מתפתחים להם בקצב גדילה מסחרר, ועם הזמן הם כבר מפתחים את העניין הטבעי במה שההורה מכניס אל הפה. התוספת של האכלה מכפית היא כזו אשר מורידה את כמות ההנקה באופן טבעי, ושילוב של דייסות, מחיות ומרקים מקל על תהליך די טבעי של גמילה מהנקה עד אשר התינוק כבר גמול לגמרי.

חשוב מאוד להציג את האמצעים הנוספים טרם מעבר אל מעון, בו היניקה אינה בגדר של אפשרות, כך המעבר אל מקום חדש תתרחש באופן נעים שאינו מקשה על התינוק ולא על ההורה. כאן יש תמיד מקום להתייעצות עם יועצת הנקה או באמצעות מומחים בפורטל https://www.ima4ima.co.il/, ולפעול גם עם האינטואיציה וההיכרות האישית של כל הורה כלפי התינוק שלו.

כתוב/כתבי תגובה