ברית מילה למבוגרים

כשאנחנו חושבים על ברית מילה, אז באופן טבעי אנחנו חושבים על אקט אשר מתבצע כשבוע אחרי לידת הבן. האם משתחררת עם בנה מבית החולים ואז עושים את הטקס, בין אם באירוע גדול ובין אם בקרב המשפחה, בבית או בבית הכנסת.

אך כידוע, אירועי ברית מילה, מתבצעים לא רק לתינוקות אלא גם לאנשים מבוגרים. לא מעט אנשים אשר לא עברו ברית מילה כשבוע אחרי לידתם, עוברים את הטקס בשלבים יותר מאוחרים בחיים. בין אם מסיבות רפואית ולרוב מסיבות דתיות. למידע נוסף על ברית מילה למבוגרים.

ברית מילה למבוגרים מתרחשת מכמה סיבות. ראשית, יש לא מעט יהודים שלא יכלו לעבור את הטקס אחרי שנולדו מאחר והם חיו במדינות שלא איפשרו זאת. אנחנו יכולנו לראות את זה למשל בקרב יהודי בריה"מ שעלו ארצה. רבים מהם לא יכלו לערוך את הטקס במקור, שכן ברית המועצות לא איפשרה זאת, ולכן כשהם עלו ארצה הם בחרו לעבור אותו.

שנית, יש מקרים בהם אותם אנשים החליטו להתגייר ולהצטרף לדת היהודית או שהם תמיד היו יהודים, אך הוריהם לא הקפידו על ביצוע מצווה זו. לכן בגיל מאוחר יותר, הם החליטו לערוך את הטקס ובכך הם יכלו להיחשב כיהודים לכל דבר.

צריך לציין עוד, שהרבה מאוד מאותם אנשים שבוחרים לעבור ברית מילה למבוגרים, עושים זאת לא רק נטו מטעמי דת, אלא הרבה פעמים גם מחוסר נוחות. למשל, צעירים שעומדים להתגייס לצבא ולא עברו את הטקס קודם לכן, חשים אי נוחות כתוצאה מכך, ולכן הם מוכנים לעבור את הטקס גם בגיל 18, על מנת לא להרגיש אי נוחות מול חבריהם החיילים.

הסיטואציה כשלעצמה איננה מורכבת מדי, היא מתבצעת באמצעות ניתוח קל, הוא יכול להתבצע בהרדמה מקומית וכן בהרדמה כללית, זה תלוי במצב ובצורך. מן הסתם, זה לא נעשה באופן דומה לדרך בה עושים ברית מילה אצל תינוקות. מדובר בתהליך שכולל חיתוך של העורלה, ובזמן הזה אומרים את דברי הטקס, וכך כשמתעוררים, אפשר לראות שאיבר המין נימול ואכן התבצעה ברית מילה באופן מלא, לפי הספר.

כתוב/כתבי תגובה