ביטוח סיעודי לילדים

ביטוח סיעודי לילדים – מדוע זה מומלץ

ביטוח סיעודי לילדים הוא אחד הביטוחים החשובים אך הכי פחות מדוברים שישנם. הסיבה: מצד אחד רוצים להגן על הילדים מכל משמר, מצד שני מפחיד מאד לדבר על רגע או מצב בו הילדים יהיו חסרי יכולת לדאוג לעצמם וזקוקים לטיפול 24 שעות ביממה. לכן אנשים מעדיפים להדחיק את האפשרות הזאת, אבל היא קיימת, וכיום היא גם אפשרית באמצעות ביטוח סיעודי לילדים.

ביטוח סיעודי לילדים

למה אנשים מדחיקים

כי ילדים הם כל כך תמימים וטובי לבד, שלא הגיוני שיקרה להם משהו. לא יכול להיות שיגיעו למצב סיעודי, מצב המשויך בדרך כלל לזקנים. רוב הציבור בישראל לא חושב על האפשרות הזאת, אבל ביטוח סיעודי לילדים הוא דבר מאד חשוב, כי הטיפולים הנוראיים לילדים עולים כל כך הרבה כסף, שאפשרות ההדחקה היא לא האפשרות החכמה ביותר. צריך להפנים שטיפול סיעודי הוא לא רק לזקנים ולמעשה אינו תלוי באף גיל. כל אחד יכול לצערנו להגיע למצב זה. הביטוח תופר את כל הפתרונות בהקשר הנפשי, הכלכלי, הלוגיסטי והטכני.

למה ילדים יכולים להגיע למצב סיעודי

ילדים יכולים להגיע למצב סיעודי בגלל בעיה בלידה, בגלל תאונות דרכים, פגיעות גוף, תאונת ספורט, תאונות טיול, מחלות קשות או רשלנות רפואית. כל אלו מבוטחים באמצעות ביטוח סיעודי לילדים. ההגדרה של המצב של הילד תלויה במדינה, ולכן, חשוב שיהיה ביטוח על מנת להבטיח שהילד יקבל כל מה שמגיע לו – ללא קשר לאם הוא מוגדר סיעודי על ידי הביטוח הלאומי או לא. עקרונית, המדינה קובעת שלושה תנאים למה זה ילד שדורש טיפול סיעודי, שעל הילד להיות עם לפחות אחד מהם: שהוא לא יכול להתקלח לבד, לא יכול לאכול לבד, לא יכול לנשום לבד. ישנם תנאים נוספים, אבל הם אינם חובה. הכיסוי של ביטוח סיעודי לילדים מאפשר לכולם לישון בשקט. אם קורה מצב קשה שהילד זקוק לטיפול, אז יש מי שידאג לטיפול, תרופות וסיוע.

על פניו אפשר לשלב את הביטוח עם ביטוח ציבורי ואז חוסכים בעלויות. כלומר, ביטוח סיעודי דרך קופת החולים הוא בחינם עד גיל 18, ודרך חברות הביטוח המסחריות מתחילים לשלם רק מגיל שלוש. לכן, אם עושים ביטוח ציבורי ומתחילים רק מגיל 18 לשלם, זה יכול להיות מוצא כלכלי טוב.

כתוב/כתבי תגובה