איך תובעים בית חולים?

רשלנות בלידה, בשנות בעת ניתוח, רשלנות במתן תרופות, רשלנות באבחון רפואי ועוד, הינם לצעירונו מקרים שכיחים של רשלנות רפואית אשר עלולים להתרחש בכל זמן. מקרי רשלנות רפואית עלולים לקרוא בכל מוסד רפואי, כאשר מוסדות הנתבעים ביותר בתחום זה הינם בתי חולים. אבל כיצד מתחילים הליך של תביעת בית החולים שהתרשל ? כל התשובות בהמשך.
כפי שהזכרנו תביעות רשלנות רפואית מתרחשות בעיקר נגד בתי חולים, כאשר כיום ישנם בתי חולים מסוגים שונים. בתי החולים בארץ מחולקים לבתי חולים פרטיים, ממשלתיים וכאלה השייכים לקופות החולים, כאשר הפרדה זאת עוזרת לנו להבין את מי בעצם אנו תובעים כאשר אנו מגישים את התביעה. לדוגמא: אם אנו תובעים את בית החולים הממשלתי אנו בעצם מגישים תביעה נגד משרד הבריאות. תביעה של בתי חולים פרטיים תעשה נגד בית החולים עצמו, בעוד שתביעה של בית חולים ששייך לקופת החולים תוגש כנגד קופת החולים שהפנתה אתכם לקבלת טיפול בבי החולים שאליה היא שייכת.

אז כיצד תובעים?

אם הייתם קרבן לרשלנות רפואית מכל סוג, חשוב שתדעו את המהלכים הדרושים לכם בהגשת התביעה:
איסוף החומרים והתיק הרפואי – חשוב לגשת אל בית החולים ואל קופת החולים ולדרוש את התיק הרפואי שלכם ואת כלל החומר שקשור לטיפול בכם. על פי חוק בית החולים וקופת החולים חייבים להגיש לכם עותקים מכל הניירת שקשורה בהליכי הטיפול שנעשה בכם.

הגשת התביעה – כעת שיש לכם את החומרים ואת העדויות הדרושות להצגת המקרה: יש להבין את מי עליכם לתבוע. את ההבנה הזאת יכול לספק לכם עורך דין המומחה בתביעות רשלנות רפואית. בדרך כלל בתביעות מסוג זה ישנן מספר גופים שיש לתבוע ביניהם גם בית החולים וגם את הביטוח הלאומי ואת חברת הביטוח הפרטית. 

שכירת עורך דין – עורך דין לרשלנות רפואית חשוב לשכור עוד לפני הגשת התביעה על מנת שזה ינחה אתכם בכל הצעדים הנכונים שעליכם לבצע, תוך שהוא מסייע לכם להבין האם יש לכם עילה לתביעה או לא.

כתוב/כתבי תגובה